scratch
Sınıf Öğretmeni Adayları Matematik Öğretimine Yönelik Eğitsel Dijital Oyun Tasarlıyor
soedot.com

13-17 Kasım 2023

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi

Katılımcı Kriterleri

Projenin katılımcı listesi henüz belirlenmemiştir. Etkinliğin TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunması durumunda katılımcıların belirlenmesi için ilk aşamada etkinlik web sitesi ve sosyal medya hesapları aracılığı ile etkinlik katılım formu duyurulacaktır. Ayrıca sınıf öğretmenliği bölümü bulunan diğer üniversitelere resmi yazı ile etkinliğe dair bilgilendirme yazısı ve etkinlik afişleri gönderilecek ve sınıf öğretmenliği son sınıf öğrencilerinin etkinliğe katılım formunu doldurmaları sağlanacaktır. Proje katılımcılarının belirlenmesinde ise aşağıdaki gözönünde bulundurulacaktır:

  1. Sınıf öğretmenliği bölümü 4. Sınıf öğrencisi olmak
  2. Matematik öğretimi 1 ve matematik öğretimi 2 derslerini başarı ile tamamlamış olmak
  3. Etkinliğe katılabilmesi için herhangi engeli bulunmamak

Etkinliğe katılım için başvuru sayısının 20’den fazla olması durumunda aşağıdaki puanlama tablosu doğrultusunda sıralama yapılacak ve asil 20 kişi ve yedekler puan üstünlüğüne göre belirlenecektir.

  • Lisans not ortalamasının % 10’u
  • Matematik öğretimi 1 dersi not ortalamasının %10’u
  • Matematik öğretimi 2 dersi not ortalamasının % 10’u
  • Daha önce herhangi bir Tübitak projesinden faydalanmamış olmak +2o puan
  • Depremzede olmak +20 puan
  • Daha önce dijital öğretim materyali hazırlama ile ilgili kurs/seminer almış olmak +10 puan

Yukarıda verilen kriterlerden elde edilen puanların toplanması ile toplam puan elde edilecektir.

Etkinlik ve Konaklama

Projenin desteklenmesi durumunda proje etkinlikleri Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar Laboratuvarlarında gerçekleştirilecektir. Söz konusu laboratuvarda yeterli sayıda bilgisayar ve internet alt yapısı bulunmaktadır. Konaklama ise yine Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesi içerisinde bulunan Mihmandar Otel’de gerçekleştirilecektir. Ayrıca bu otel içerisinde yer alan restoranda ise katılımcıların sabah, öğle ve akşam yemekleri organize edilecektir. Otel ile eğitim fakültesi arası yürüme mesafesinde olduğu için proje katılımcılarının etkinlik organizasyonlarına katılımları kolay olacaktır.

TÜBİTAK-BİDEB

2237 Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı